EÖÇ MİMARLIK MAKAM ODASI TASARIMI

Proje Yeri : Trabzon / Türkiye

Proje Yılı : 2015

Proje Alanı : 23 m2

Proje Kullanım Amacı : Makam Odası

Makam odası olarak tasarlanan odada hardal sarısı ve antrasit gri ana renkler olarak kullanılmıştır. Özel tasarım olarak yapılan makam masasında düz çizgiler kullanılmıştır. Kütlesel tasarlanan ahşap lake boya masanın üst tablasında özel bir bölme oluşturularak, masa üstünde kalan kırtasiye malzemelerin gizlenebileceği bir bölüm oluşturulmuştur. Makam masasının ön yüzünde bulunan cam yüzeyin üstüne ise şirket logosu ve makam masasında oturacak olan kişinin isminin yazıldığı kumlama film kalplı yüzey oluşturulmuştur. Böylece masanın kişiselleştirilmesi sağlanmıştır.

Makam masasının arkasında şirketin logosunun yer aldığı cnc işleme bir panel oluşturulmuştur. Panelin arkasında yerleştirilen pleksi glass malzeme ve onun arkasında yer alan renkli led ile istendiği taktirde 7 ana rengin yanacağı bir dekor oluşturulmuştur.

Arka yüzey simetrik tasarlanan kitaplık ile makam masasının karşı duvarı, halı yüzeyi oluşturulan desen ve kitaplık bir bütün oluşturmuştur.

Tv ünitesi olarak planlanan alanda yurt dışından alınmış olan hediyelik eşyaların sergilendiği bölümler ve altında bir dolap oluşturulmuştur. Bu dolabın üstünde hareketli mekanizma ile istendiği taktirde odada ikinci bir çalışma masasının açılması sağlanmıştır.